خبر فوری

درخواست پوتین برای استفاده از نیروهای نظامی روسیه در اوکراین

درخواست پوتین برای استفاده از نیروهای نظامی روسیه در اوکراین
اندازه متن Aa Aa

پارلمان روسیه، روز شنبه درخواست ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری این کشور در زمینه استفاده از نیروهای نظامی روسیه در اوکراین را مورد بررسی قرار داد.

دولت جدید شبه جزیره خودمختار کریمه دراوکراین نیز همزمان به طور رسمی از ولادیمیر پوتین برای برقراری صلح و ثبات در این منطقه درخواست کمک کرد.

سرگئی آکسیونوف، نخست وزیر جدید این جمهوری خودمختار که از هواداران سرسخت کرملین به شمار می رود، گفت: “بر اساس مسئولیتی که در قبال زندگی و امنیت مردم این منطقه برعهده دارم از رئیس جمهوری روسیه می خواهم که به ما در برقراری صلح و ثبات در جمهوری خودمختار کریمه کمک کند.”

طی دو روز گذشته صدها نیروی نظامی که هویت آنها مشخص نیست در فرودگاه و مناطق مخالف شهر سیمفروپل مستقر شده اند.

براساس گزارش ها، این مردان مسلح علاوه بر تحت کنترل درآوردن دو فرودگاه این شهر، ساختمان تلویزیون محلی سیمفروپل و پازلمان را نیز به محاصره خود درآورده اند.

مقامات دولت جدید اوکراین روسیه را به تلاش برای برپایی تنش در این کشور متهم کرده اند و این نظامیان را متعلق به روسیه می دانند.

الکساندر تورچینوف، رئیس جمهوری اوکراین گفته که روسیه صدها نیروی نظامی و تجهیزات را به سمت شبه جزیره کریمه ارسال کرده است.

مسکو هرگونه دخالت در تصرف فرودگاه در این شبه جزیره را رد کرده و تحرکات نظامی در این منطقه را نقض توافقات بین المللی عنوان کرده است.

شرکت گازوپروم روسیه نیز روز شنبه در خبری بسیار کوتاه از بدهی ۲ میلیارد دلاری اوکراین خبر داده و هشدار داده که در صورت پرداخت نشدن این بدهی انتقال گاز به این کشور را قطع خواهد کرد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.