خبر فوری
This content is not available in your region

دستگیری دهها تن از شرکت کنندگان در تظاهرات "ضد جنگ" در مسکو

نظرها
دستگیری دهها تن از شرکت کنندگان در تظاهرات "ضد جنگ" در مسکو
اندازه متن Aa Aa

همزمان با تظاهرات هواداران کرملین، روز یکشنبه گروهی نیز با برپایی تجمع “ضد جنگ” در مرکز مسکو خواستار کناره گیری روسیه از دخالت در امور داخلی اوکراین شدند.

بر اساس گزارش ها، نیروهای امنیتی با شرکت کنندگان در این تظاهرات درگیر شده و دست کم ۴۰ تن از آنها دستگیر شده اند.

همزمان بوریس آکونین، نویسنده سرشناس روس که از منتقدان کرملین به شمار می رود، در گفت و گوی اختصاصی با یورونیوز گفت:“واقعا نسبت به برنامه های شرم آوری که ولادیمیر پوتین در مقابل چشمان همه آغاز کرده، نگران هستم. این تنها مربوط به تخریب رابطه دو کشور همسایه و خونریزی و جنگ نیست چرا که به نظر من در صورت وقوع چنین اتفاقی این کشور ماست که بیشترین هزینه را برای خروج از این موقعیت خواهد پرداخت.”

وی افزود: “این داستانی است که قدمت آن به زمان شکل گیری جهان باز می گردد. آنها می خواهند خیلی آرام و برای یک پیروزی کوچک ساکنان این کشورها را دور زده و مخافان خود را عقب برانند. اما بدانند که این پیروزی در جنگ نخواهد بود و در نهایت هیچ نتیجه ای در بر نخواهد داشت.”

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.