خبر فوری
This content is not available in your region

وزرای خارجه اتحادیه اروپا به دنبال راه حلی برای اوکراین

وزرای خارجه اتحادیه اروپا به دنبال راه حلی برای اوکراین
اندازه متن Aa Aa

تلاش کشورهای اروپایی در یافتن راه حلی سیاسی برای بحران اوکراین ادامه دارد.

روز سه شنبه ۱۳ اسفند ماه کاترین اشتون، رئیس دیپلماسی اتحادیه اروپا با سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه در مادرید دیدار کرد.

پیش از آن نیز فرانک اشتاین مایر، وزیر خارجه آلمان، در ژنو در گفتگویی «سخت و طولانی» با آقای لاوروف شرکت کرد که به گفته آقای اشتاین مایر این گفتگوها نتوانست منجر به یافتن راه حلی دیپلماتیک برای بحران اوکراین شود.

وزیر خارجه آلمان گفت: «من تکرار می کنم که برای اطمینان از حفظ تمامیت ارضی اوکراین، روسیه باید تعهداتش را بصورت مستند و در عمل نشان دهد. درحالیکه آنچه در حال حاضر می بینیم بیانگر این موضوع نیست.»

او تاکید کرد که از رهبران اتحادیه اروپا انتظار دارد درصورت قدم برنداشتن روسیه در مسیری برای رسیدن به راه حل دیپلماتیک در اوکراین، برای این کشور مجازاتهای مشخصی در نظر بگیرند. او گفت موسکو باید درباره اهدافش در اوکراین غرب را مطمئن سازد.

آقای اشتاین مایر پیش از این با بان کی مون، دبیر کل سازمان ملل متحد نیز ملاقات کرده بود.

در نشست وزرای خارجه اتحادیه اروپا در بروکسل که روز دوشنبه برگزار شد، عنوان گردید که امکان تحریم روسیه پس از وقوع تحولات اخیر وجود دارد.

قرار است پنج شنبه آینده نیز جلسه ای ویژه در اتحادیه اروپا برای بررسی موضوع اوکراین برگزار شود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.