خبر فوری
This content is not available in your region

برگزاری همایش فیلمهای انیمیشن اروپایی در لیون

برگزاری همایش فیلمهای انیمیشن اروپایی در لیون
اندازه متن Aa Aa

شانزدهمین دوره «کارتون مووی»، همایش فیلم های انیمیشن اروپایی به مدت سه روز در شهر لیون فرانسه برگزار شد.

هدف از این گردهمایی بازاریابی، ایجاد مشارکت و گردآوری منابع مالی برای تولیدات انیمیشن در اروپاست.

از سال ۱۹۹۹ تا کنون بیش از ۲۱۵ انیمشین با شرکت در این گردهمایی موفق شده اند هزینه تولید و توزیع دریافت کنند.

مارک واندویر، مدیر کارتون مووی می گوید: « ۱۴ سال قبل از ایجاد همایش «کارتون مووی» را با زمان حال که بیش از ۱۴ سال از برگزاری آن می گذرد، مقایسه کرده و متوجه شدیم که تولید فیلم های بلند نقاشی متحرک ۵ برابر شده است که میزان قابل توجهی است و مخاطبان این نوع فیلم ها هم ده برابر شده است.»

انیمیشن فرانسوی «دره مورچگان گمشده»، یکی از فیلمهایی بود که دوره پیشین «کارتون مووی»، توانست ده میلیون یورو بودجه ساخت دریافت کند. این فیلم بلند در فرانسه، همزمان با فیلمهای نقاشی متحرک آمریکایی بر روی پرده رفت و فروش موفقیت آمیزی داشت.

خبرنگار یورونیوز در پایان می گوید:« یک بار دیگر لیون به مدت سه روز پایتخت صنعت انیمیشن اروپا شد. بسیاری از فیلم هایی که بتوانند بودجه خود را در اینجا تأمین کنند، توزیع خواهند شد و راه طولانی تا رفتن روی پرده را به آخر خواهند رساند، کاری که بدون همکاری «کارتون مووی» میسر نمی شد.رفتن روی پرده را به آخر خواهند رساند، کاری که بدون همکاری «کارتون مووی» میسر نمی شد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.