خبر فوری
This content is not available in your region

مراسم سوگند میشل باشله رئیس جمهور جدید شیلی برگزار شد

نظرها
مراسم سوگند میشل باشله رئیس جمهور جدید شیلی برگزار شد
اندازه متن Aa Aa

چهار سال پس از پایان دوران ریاست جمهوری قبلی اش، بار دیگر رئیس جمهور شیلی شد. میشل باشله روز سه شنبه در برابر مجلس سنای شیلی به ریاست ایزابل آلنده، دختر سالوادور آلنده، رئیس جمهور پیشین این کشور، سوگند خورد. مقامات بسیاری از کشورهای آمریکای لاتین و نیز معاون رئیس جمهور آمریکا از جمله مهمانان مراسم تحلیف خانم باشله بودند.

خانم باشله گفت: «من خوب می دانم که آموزش همگانی چه چیزی به انسان می دهد چون خودم فرزند نظام آموزش همگانی هستم و تعهد می کنم که در شیلی همه بتوانند از این بخت برخوردار شوند. شیلی تنها یک دشمن دارد و آن “نابرابری” است که به یاری همدیگر، با آن هم می توانیم مبارزه کنیم.»

خانم باشله شصت و دو ساله، نماینده حزب سوسیال دموکرات شیلی است و محبوبیت بالایی در این کشور دارد. وی در فاصله سال های ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۰ میلادی رئیس جمهور بود و در آخرین انتخابات این کشور نیز پس از ائتلاف با سایر گروه های چپ گرا با اختلاف فاحشی با نفر دوم به پیروزی دست یافت.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.