خبر فوری
This content is not available in your region

فرستاده یورونیوز به کریمه: نتیجه همه پرسی قطعی است

نظرها
فرستاده یورونیوز به کریمه: نتیجه همه پرسی قطعی است
اندازه متن Aa Aa

در آستانه برگزاری همه پرسی روز یکشنبه در کریمه، رئیس مجلس نمایندگان این جمهوری خودمختار از شهروندان این منطقه خواسته تا به الحاق این شبه جزیره به روسیه رای مثبت دهند. همزمان، پارلمان اوکراین از سازمان ملل متحد خواسته در این باره اقامه دعوی کند.

خبرنگار یورونیوز، سرجیو کانتونه روز گذشته به سیمفروپل مرکز منطقه کریمه رفته است. سرجیو، سه روز مانده به همه پرسی حال و هوای شهر را چگونه یافتید؟
سرجیو کانتونه: فضای آرامی بر شهر حکم فرماست؛ به نظر می رسد که نتیجه همه پرسی قطعی است و به همین دلیل تنشی نیز در شهر احساس نمی شود. مخالفان جدایی از اوکراین همه پرسی را تحریم کردند و در نتیجه انتظار می رود که جدایی طلبان بیشترین رای را بیاورند.

یورونیوز: بسیاری در کریمه رهبران جریان اعتراضی میدان استقلال کی یف را به فاشیسم متهم می کنند. نظر آنها در مورد حکومت روسیه چیست؟
سرجیو کانتونه: برای بسیاری رژیم روسیه ضامن حفظ ثبات در منطقه است. در واقع بسیاری دولت کنونی روسیه را به نوعی وارث قانونی اتحاد جماهیر شوروی می دانند.

یورونیوز: آیا مردم نگران تحریم های بین المللی نیستند؟ تحریم هایی که می تواند بر اقتصاد کریمه تاثیر مخرب داشته باشد.
سرجیو کانتونه: آنها نگران این مساله نیستند، چون اقتصاد کریمه در درجه اول وابسته به صنعت گردشگری است و گردشگران نیز اکثرا از اوکراین، روسیه و بلاروس هستند نه از ایالات متحده آمریکا و اتحادیه اروپا.