خبر فوری
This content is not available in your region

نماینده دومای روسیه: آماده شنیدن انتقادات در قبال سیاستمان در کریمه هستیم

نظرها
نماینده دومای روسیه: آماده شنیدن انتقادات در قبال سیاستمان در کریمه هستیم
اندازه متن Aa Aa

لئونید اسلوتسکی، یکی از نمایندگان دومای روسیه و مسئول کمیته روابط با همسایگان این کشور، در مصاحبه ای با خبرنگار یورونیوز در شبه جزیره کریمه، از برگزاری همه پرسی برای پیوستن احتمالی این منطقه به روسیه حمایت کرده و گفت: “همه در سطح جهان از ما انتقاد خواهند کرد. ما برای آن آماده ایم. ما وقتی در اوایل سال 2000 وارد چچن شدیم و یا وقتی استقلال منطقه آبخاز و اوستیای جنوبی را به رسمیت شناختیم، با همین انتقادات مواجه بودیم. مردم کریمه آزادند و حق دارند که سرنوشت خود را تعیین کنند و ما باید متوجه باشیم که این خواسته آنها به حق است.”

او همچنین با تاکید بر عدم خون ریزی در اوکراین و به رسمیت شناخته شدن زبان روسی در برخی از مناطق این کشور گفت: “روسیه از صلح میان اقوام و مذاهب در کشور برادر اوکراین حمایت می کند. آنچه که از هر چیز دیگری مهمتر است این است که خونی ریخته نشود. این مناطق باید متعلق به اوکراین باقی بمانند اما زبان روسی مطابق قانون سال 2012 می بایست بعنوان زبان محلی به رسمیت شناخته شود.”

این قانون در زمان ریاست جمهور ویکتور یانوکوویچ، رییس جمهو برکنار شده اوکراین به تصویب پارلمان این کشور رسید ولی رییس جمهور جدید از امضای آن خود داری کرد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.