خبر فوری
This content is not available in your region

انتهای داستان اسرارآمیز هواپیمای خطوط هوایی مالزی همچنان نامعلوم است

انتهای داستان اسرارآمیز هواپیمای خطوط هوایی مالزی همچنان نامعلوم است
اندازه متن Aa Aa

یازده روز گذشت و همچنان هواپیمای قاره پیما و غول پیکر خطوط هوایی مالزی ناپدید است. خانواده مسافران هر چه زمان به جلو می رود کاسه صبرشان لبریز می شود و خشم و نارضایتی خود را بیشتر نشان می دهند.

چهارشنبه جلوگیری از حضور بستگان مسافران بوئینگ ۷۷۷ در نشست خبری از سوی نیروهای امنیتی مالزی خشم خانواده های نگران را افزایش داد. آنها معتقدند که دولت مالزی اخبار مربوط به ناپدید شدن اسرار آمیز هواپیما را پنهان می کند. موضوعی که همواره مورد انکار دولت این کشور قرار گرفته است.

همزمان همکار ما موفق شد تا درباره داستان گم شدن این هواپیما با یک خلبان سابق فرانسوی گفتگو کند. وی یکی از مشکلات اصلی یافتن محل دقیق هواپیما را عدم وجود سامانه های ردیاب ماهواره ای در این هواپیمای مدرن عنوان کرده است.

ژرار فلدزر می گوید: «در کمال تعجب هواپیماهای مدرن امروزی مجهز به ردیاب و مکان یابهای ماهواره ای نبوده اند، ردیابهایی که حتی کشتیهای تفریحی و یا قایقهای بادبانی که قاره پیما هستند نیز به آن مجهزند. حتی خودروهای حاضر در رقابتهای رالی داکار به این سامانه مجهزند.»

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.