خبر فوری
This content is not available in your region

کمک تازه یک میلیارد یورویی اروپا به اوکراین

کمک تازه یک میلیارد یورویی اروپا به اوکراین
اندازه متن Aa Aa

کمیسیون اروپا رقم یک میلیارد یوروی دیگر را برای کمک به اوکراین پیشنهاد کرده است. این کمک مالی قرار است پس از تصویب شورای وزرای اتحادیه اروپا ظرف هفته های آتی، به صورت وام های میان مدت در اختیار اوکراین قرار گیرد.

این مبلغ بخشی از بسته کمکی اتحادیه اروپا به اوکراین است که در تاریخ 5 مارس توسط کمیسیون اروپا پیشنهاد و روز بعد توسط شورای اتحادیه اروپا پذیرفته شد.

اولی ران، نایب رئیس کمیسیون اروپا جزئیاتی بیشتر را مطرح کرده است. او می گوید: «نخستین پرداخت صد میلیون یورو است که بخشی از کمک کلان تصویب شده به حساب می آید. پانصد میلیون یوروی دیگر نیز از بودجه پیشنهادی تازه تامین خواهد شد. این صد میلیون به علاوه آن پانصد میلیون، بلافاصله پس از اینکه صندوق بین المللی پول بر سر برنامه کمک به اوکراین به نتیجه برسد، آماده پرداخت خواهد بود.»

پرداخت این کمک، به دو پیش شرط بستگی دارد: یکی اجرای توافقی که قرار است میان مقامات اوکراین و صندوق بین المللی پول حاصل شود و دیگری جزئیات سیاست های اقتصادی مورد بحث میان کمیسیون اروپا و اوکراین. نتیجه هر دوی این موارد در هفته های آتی مشخص می شود.

این کمک یک میلیارد یورویی اتحادیه اروپا به اوکراین، از مبلغ ۶۱۰ میلیون یورویی که در سال ۲۰۱۰ تصویب شده اما هنوز پرداخت نشده، مستقل است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.