خبر فوری
This content is not available in your region

تصمیم دولت اوکراین به اجرای قانون ویزا برای روس ها

تصمیم دولت اوکراین به اجرای قانون ویزا برای روس ها
اندازه متن Aa Aa

اینجا مرز اوکراین و روسیه نزدیک شهر خارکف است. بسیاری از مردمی که دو طرف این مرز زندگی می کنند دوستان یا خانواده ای در طرف دیگر مرز دارند. سفر به طرف دیگر مرز بسیار معمول است. اما از این به بعد ممکن است این سفرها دشوارتر شود. اوکراین تصمیم دارد که قانون ویزا برای روس ها برقرار کند و مسکو ممکن است عمل مشابهی را متقابلا انجام دهد.

سرگئی ناریشکین رئیس دومای روسیه می گوید:«از ۱۸ مارس همه شهروندان اوکراینی و همه کسانی که ملیت اوکراینی دارند و در قلمرو کریمه و سباستوپل زندگی می کنند شهروندان روسی به حساب می آیند. مرزهای دولت کریمه نیز از این پس مرزهای فدراسیون روسیه محسوب می شود.»

در مرز روسیه و خارکف، ماموران مرزی روسیه کنترل هایی را انجام می دهند. بیشتر شهروندان تنها برای ملاقات اعضای خانواده هایشان به ویزا نیاز خواهند داشت.

یک شهروند در این باره می گوید: «من مخالف این تصمیم هستم، زیرا من روابط زیادی با روسیه دارم. این تصمیم بی معناست. بسیاری از کسانی که در اوکراین زندگی می کنند بستگانی در روسیه دارند.»

فرد دیگری می گوید: «دو کشور باید با دوستی در کنار هم زندگی کنند، ولی اکنون به نظر می رسد دیگر ما برادر نیستیم.»

اگر دولت اوکراین تصمیم به اجرای قانون لزوم ویزا با روسیه بگیرد، شرایط برای مرزنشینان وکسانی که روابط تجاری یا خانوادگی با روسیه دارند، دشوار خواهد شد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.