خبر فوری
This content is not available in your region

فرودگاه نظامی بلبک کریمه به تصرف نیروهای روسیه درآمد

نظرها
فرودگاه نظامی بلبک کریمه به تصرف نیروهای روسیه درآمد
اندازه متن Aa Aa

یک خودروی زرهی روسیه روز شنبه دوم فروردین، به پایگاه هوایی بلبک در نزدیکی شهر سواستوپول کریمه یورش برد و آن را تصاحب کرد.

بر اساس تصاویری که توسط دوربین های امنیتی ضبط شده، این خودروی زرهی پس از دادن اولتیماتوم به سربازان اوکراینی برای تسلیم شدن، با عبور از یک کامیون نظامی ارتش اوکراین و شکستن در پایگاه، وارد آن شده است.

علت انجام این کار، مقاومت نظامیان اوکراینی مستقر در این فرودگاه نظامی و مخالفت آنها با تحویل این پایگاه به روس ها بوده است.

سربازان روسیه در این عملیات علاوه بر خودروهای زرهی، از پشتیبانی شبه نظامیان طرفدار روسیه، آتش تفنگ ها و نارنجک های بی حس کننده نیز برخوردار بودند.

بنا بر گزارش ها، در این عملیات یک سرباز اوکراینی مجروح شده و فرمانده پایگاه نیز توسط نیروهای روسیه برای بازجویی دستگیر شده است.

روسیه اعلام کرده آتش بسی که پیش از این بین وزرای دفاع اوکراین و روسیه برقرار شده بود، پس از الحاق کریمه به این کشور، در روز جمعه اول فروردین ماه پایان یافته است.

پیش از این واقعه نیز، دویست نفر از هواداران دولت روسیه به پایگاه هوایی نوووفیودوروفکا در غرب کریمه حمله کرده و آنجا را تصاحب کرده بودند.

در روزهای اخیر سربازان روسی و شبه نظامیان طرفدار روسیه، کنترل چند پایگاه نظامی، کشتی و زیر دریایی اوکراین را در کریمه به دست گرفته اند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.