وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

آغاز نشست «گروه۷» در شهر لاهه با حضور اوباما

آغاز نشست «گروه۷» در شهر لاهه با حضور اوباما
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

نشست اعضای هفت کشور صنعتی جهان موسوم به «گروه ۷» در شهر لاهه هلند در حالی آغاز شد که باراک اوباما، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا نیز همزمان با آغاز سفر اروپایی اش از پیوستن به این نشست خبر داده است.

رئیس جمهوری آمریکا در حالی در سومین نشست «امنیت اتمی» شرکت می کند که بحران در کریمه، تنش های میان غرب و روسیه و نیز برنامه اتمی ایران از مهمترین محورهای گفتگو در این نشست خواهد بود.

اعضای این گروه در پی عدم دعوت از روسیه اعلام کرده اند که در نشست گروه هشت که قرار است طی چند ماه دیگر در سوچی برگزار شود نیز شرکت نخواهند کرد.

آمریکا و اروپا پس از الحاق شبه جزیره کریمه از اوکراین به روسیه، علیه مسکو تحریم هایی را اعمال کردند. غرب در عین حال هشدار داده است که چنانچه روسیه بخواهد به این روند ادامه دهد با واکنشی شدید مواجه خواهد شد.

گروه هشت، از هشت کشور صنعتی جهان شامل آمریکا، فرانسه، آلمان، ژاپن، ایتالیا، بریتانیا، کانادا و روسیه تشکیل شده است. پس از پیوستن روسیه به این جمع به عنوان آخرین کشور، نام این گروه از هفت به “گروه هشت” تغییر کرد.