خبر فوری
This content is not available in your region

تائید سقوط پرواز ام اچ ۳۷۰

تائید سقوط پرواز ام اچ ۳۷۰
اندازه متن Aa Aa

سرانجام پس از دو هفته گمانه زنی در مورد سرنوشت هواپیمای گمشده خطوط هوایی مالزی، خبر سقوط آن در اقیانوس هند تائید شد. مقامات مالزی در نشستی مطبوعاتی حاضر شدند و نجیب رزاق نخست وزیر مالزی، با خواندن یک بیانیه، از سقوط پرواز ام اچ ۳۷۰ خطوط هوایی این کشور در آب های قسمت جنوبی اقیانوس هند خبر داد.

متن بیانیه نخست وزیری مالزی چنین است:

ام اچ ۳۷۰ پرواز خود را از دالان جنوبی پی گرفته و آخرین مکان آن در میان اقیانوس هند، در غرب شهر پِرت (استرالیا) بوده است. نقطه ای دور افتاده و به دور از هر نوع مکان مناسب برای فرود. از این رو با اندوهی عمیق و تاسف به حضور شما می رسانم که بر مبنای داده های تازه، پرواز ام اچ ۳۷۰ در جنوب اقیانوس هند پایان یافته است.

هواپیمای بوئینگ ۷۷۷ مالزی روز ۸ مارس فرودگاه کوالامپور را به مقصد پکن ترک کرد، اما تنها ساعتی بعد، ارتباط رادیویی آن با برج مراقبت قطع شد و تا پیش از تائید خبر سقوط، هیچ اثری از این هواپیما و ۲۳۹ سرنشینش در دست نبود.

بازماندگان این سرنشینان که ۱۵۳ تن از آنها شهروندان چین بوده اند، در طول این دو هفته بارها از مقامات مالزی برای تعلل در خبررسانی انتقاد کرده بودند.

در میان مسافران این هواپیما، دو شهروند ایرانی با نام های پوریا نور محمدی ۱۹ ساله و محمدرضا دلاور ۲۸ ساله نیز حضور داشته اند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.