خبر فوری
This content is not available in your region

دادگاه اسکار پیستوریوس

نظرها
دادگاه اسکار پیستوریوس
اندازه متن Aa Aa

روز دوشنبه، دادگاه اسکار پیستوریوس دونده اهل آفریقای جنوبی، به جرم قتل دوست دخترش پیگیری شد. در این روز از دادگاه یکی از مقامات پلیس یک پیغام واتس اپ را به محضر دادگاه ارائه کرد که در آن، دوست دختر پیستوریوس، ریوا استینکمپ، تنها چند هفته پیش از کشته شدن، به وضوح می گوید که از اسکار پیستوریوس می ترسد.

متن این پیام چنین است:
من بعضی وقت ها از تو می ترسم. از ضربه های ناگهانی که می زنی و از اینکه چه رفتاری با من خواهی داشت. من تمام تلاشم را می کنم تا تو خوشحال باشی اما گاهی حس می کنم من هر کاری هم که بکنم، تو هیچ وقت خوشحال نیستی. این درست نیست که هم غریبه ها به من حمله کنند که چرا با تو هستم و هم تو به من حمله کنی.، تو که تنها کسی هستی که باید از من حمایت کنی.

پس از خوانده شدن این پیام، دادستان از آنت استیپ، شاهد پرونده پرسید که در چه زمانی صدای فریاد شنیده است. آنت اسنیپ نیز که نخواسته از چهره اش فیلمبرداری شود می گوید لحظاتی پس از تیراندازی، صدای زنی را شنیده که جیغ می زده و به شدت وحشت زده بوده است. او اضافه می کند که همان شب به همسرش گفته گمان می کند قتلی خانوادگی رخ داده باشد.

پیستوریوس از هر دو پا معلول است و در پارالمپیک آتن، موفق به کسب مدال طلای ۲۰۰ متر و برنز ۱۰۰ متر شده و بارها رکوردهای جهانی ۱۰۰، ۲۰۰ و ۴۰۰ متر معلولین را شکسته است. او در فوریه ۲۰۱۳ به اتهام قتل دوست دختر ۲۹ ساله اش به نام ریوا استینکمپ، دستگیر شد. وی متهم است که در ساعت ۳ بامداد ۱۴ فوریه ۲۰۱۳ در مجتمعی ویلایی در حاشیه شهر پرتوریا دوست دخترش را با شلیک به سر و بالا تنه به قتل رسانده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.