وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

دفاع طرفداران اردوغان از مسدود شدن توییتر در ترکیه

دفاع طرفداران اردوغان از مسدود شدن توییتر در ترکیه
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

پس از سرنگون شدن جنگنده سوریه توسط ترکیه، رجب طیب اردوغان با شرکت در «میتینگ» حزب متبوعش در استانبول، سرنگون شدن این هواپیما را بدلیل وارد شدن به حریم هوایی ترکیه عنوان، و از طرفدارانش خواست با جدیت از سیاستهای دولت حمایت کنند.

پیش تر نخست وزیر ترکیه با بیان اینکه «در صورت تکرار چنین رفتارهایی سوریه سیلی سختی خواهد خورد»، از ارتش ترکیه تشکر کرده بود.

بسیج خیابانی طرفداران آقای نخست وزیر درحالی صورت می گیرد که دسترسی به شبکه اجتماعی توییتر در ترکیه ممنوع شده و یکشنبه آینده هم انتخابات محلی شهرداریها در این کشور برگزار خواهد شد.

یکی از طرفداران حزب عدالت و توسعه در واکنش به این موضوع به خبرنگار ما می گوید: «از اینکه توییتر مسدود شده، خوشحالم. دیگر هیچ کس نمی تواند به نخست وزیری که ملت انتخاب کرده، توهین کند. امروز ملت ما با حضور میلیونی خود پاسخ مناسبی به این اتهامات داد.»

دیگری اضافه می کند: «ما حامی نخست وزیرمان هستیم. نه تنها توییتر که باید فیسبوک و حتی اینترنت را هم ممنوع کرد. همه ما طرفدار نخست وزیریم.»

آقای اردوغان و همحزبی هایش بخوبی می دانند شکست در انتخابات هفته آینده می تواند آینده سیاسی آنها را بشدت تحت تاثیر قرار دهد. از این رو برای پیروزی از هیچ تلاشی دریغ نمی کنند.