خبر فوری
This content is not available in your region

مصرف گوشت خفاش در گینه ممنوع شد

نظرها
مصرف گوشت خفاش در گینه ممنوع شد
اندازه متن Aa Aa

برای جلوگیری از گسترش بیشتر ویروس ابولا در گینه، مصرف خفاش در این کشور ممنوع شد.

شمار مرگ و میر ناشی از شیوع بیماری ابولا در گینه افزایش یافته و تاکنون دست کم ۶۳ نفر در جنوب شرقی این کشور جان باختند.

سازمان های امداد بین المللی از جمله سازمان پزشکان بدون مرز می کوشند به گینه که یکی از فقیرترین کشورهای جهان است کمک کنند تا علاوه بر مقابله با این ویروس، مانع از گسترش آن به کشورهای همسایه شوند.

مدیر آزمایشگاه مشترک میان آلمان و گینه در شهر کوناکری پایتخت گینه می گوید: «مردم باید دست به اقدامات پیشگیرانه بزنند و اول از همه، هیچ جونده ای را نخورند زیرا هر نوع جونده ای می تواند ناقل این بیماری باشد. یعنی موش، خفاش و گوشت خام میمون ها را نخورند. اما متاسفانه هنوز هم در مناطقی دیده شده که مردم این جانوران را می خورند.»

اگرچه تاکنون هیچ موردی از ویروس ابولا در کشور ساحل عاج گزارش نشده، اما این کشور سعی دارد خود را برای جلوگیری از شیوع بیماری آماده کند و به همین دلیل اطلاعیه هایی درباره توقف مصرف گوشت جانوران و جوندگان جنگلی را در نقاط مسکونی نصب کرده اند.

یک دانشجوی ساکن ساحل عاج می گوید: «این یک تهدید واقعی است و من واقعا می ترسم. ما متخصصان بهداشت داریم و امیدوارم که آنها بسرعت راهی برای توقف این تهدید بیایند.»

ویروس ابولا تا فاصله ۱۵۰ کیلومتری مرز ساحل عاج گسترش یافته و ساکنان دو کشور سیرالئون و لیبریا را نیز آلوده کرده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.