خبر فوری
This content is not available in your region

افزایش شمار مبتلایان به ویروس "ابولا " در غرب آفریقا

نظرها
افزایش شمار مبتلایان به ویروس "ابولا " در غرب آفریقا
اندازه متن Aa Aa

مقامات گینه تعداد مظنونان مبتلا به ویروس ابولا را ۱۲۲ تن اعلام کردند. بر اساس گزارشها، طی هشت روز گذشته ۷۸ تن در پی ابتلا به آن جان خود را از دست داده اند.

همزمان این ویروس تا فاصله ۱۵۰ کیلومتری مرز ساحل عاج نیز گسترش یافته و طی یک هفته گذشته، جان ۱۱ تن را نیز در دو کشور سیرالئون و لیبریا گرفته است.

میشل ون هرپ، یکی از اعضای سازمان پزشکان بدون مرز می گوید: “ما با یکی از سخت ترین انواع این ویروس مواجه هستیم که از هر ۱۰ مبتلا دستکم ۹ نفر جان خود را از دست می دهند. هیچ دارویی نیز برای مقابله آن وجود ندارد. این یک ویروس کاملا کشنده است و تلاش ما بر این است که مردم را در مقابل آن قوی تر کنیم و مطمئن شویم که بدن آنها با کمبود آب مواجه نیست و توانایی تولید آنتی بیوتیک برای مقابله با این ویروس را دارد.”

ابولا، یکی از کشنده ترین ویروس های شناخته شده در غرب آفریقا است که از طریق خون و ترشحات بدن انتقال پیدا می کند.

تماس با حیوانات مرده یکی از راههای انتقال آن است و بر همین اساس در گینه و برخی کشورهای آفریقایی مصرف گوشت جوندگان از قبیل موش و خفاش و نیز گوشت خام میمون ممنوع شده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.