خبر فوری
This content is not available in your region

رییس جمهور موقت اوکراین: روسیه به مشکلات خود بپردازد، نیازی به فدرالیسم در اوکراین نیست

نظرها
رییس جمهور موقت اوکراین: روسیه به مشکلات خود بپردازد، نیازی به فدرالیسم در اوکراین نیست
اندازه متن Aa Aa

اولکساندر تورچینوف، رئیس جمهوری موقت به همراه وزیر کشور اوکراین در دیدار از مرکزی که نیروهای گارد ملی در آن تمرین نظامی می کنند روسیه را از دخالت در امور کشورش بر حذر داشت.

در بازدید از مشق نظامیان، آقای تورچینوف به سخنان سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه، که نظام حکومتی فدرالیسم را برای اوکراین مناسب دانسته بود، واکنش نشان داد.

وی گفت:« دولت روسیه باید به مشکلات فدراسیون روسیه بپردازد نه مشکلات اوکراین. اوکراین دولت و پارلمان و شهروندان خود را دارد که آینده خود را تعیین خواهند کرد و اکنون هم نیازی به فدرالیسم در اوکراین نیست.»

اوکراین اگرچه اصلاحاتی را که اختیارات بیش تری به مناطق و دولتهای محلی دهد بررسی می کند اما نگران تمرکززدایی قدرت از کی یف، پایتخت، است و می گوید آماده دفاع از تمامیت ارضی خود است.

اما یکی از سربازان گارد ملی می گوید:« از اتفاقات میدان استقلال کی یف درسها آموخته ایم و نیز این که چگونه تیراندازی و از خود دفاع کنیم.»

داوطلب دیگری می گوید:« نیامده ایم تا با ارتش قرارداد ببندیم بلکه آمده ایم تا از سرزمین پدری خود دفاع و از مرزها مراقبت کنیم، به ارتشمان یاری رسانیم و در کشور نظم ایجاد کنیم.»

بدنبال ضمیمه کریمه اوکراین توسط روسیه، پارلمان اوکراین در سیزدهم ماه مارس در مقابل آنچه که آن را تهدید از سوی مسکو می داند، رای به تشکیل یک گارد ملی قدرتمندِ متشکل از شصت هزار نیرو داد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.