وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

افزایش بیکاری در ایتالیا برغم کاهش این نرخ در حوزه یورو

افزایش بیکاری در ایتالیا برغم کاهش این نرخ در حوزه یورو
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

موسسه آمار اروپا موسوم به یوروستات روز سه شنبه آمار مربوط به نرخ بیکاری در کشورهای حوزه پولی یورو و میانگین این نرخ در کل منطقه پولی یورو را اعلام کرد.

بر اساس داده های این موسسه نرخ بیکاری در حوزه پولی یورو روندی نزولی دارد اما این نرخ در ایتالیا، سومین قدرت اقتصادی حوزه پولی یورو در ماه فوریه سال جاری میلادی روندی رو به رشد به خود گرفته است.

ماتئو رنزی، نخست وزیر ایتالیا در واکنش به این آمار و ارقام می گوید: «طی دوازده ماه حدود ۳۶۵ هزار نفر از تعداد افراد شاغل کاسته شده است. می توان گفت روزانه حدود یک هزار شغل از بین رفته است. مسلما این برای ما یک مشکل است. ما شاهد وجود نشانه هایی از احیای اقتصادی هستیم اما این کافی نیست.»

بدین ترتیب ۱۳ درصد جمعیت فعال ایتالیا در ماه فوریه دچار معضل بیکاری است. این در حالی است که میانگین نرخ بیکاری در حوزه پولی یورو ۱۱.۹ درصد جمعیت فعال این منطقه است. در این بین نرخ بیکاری در آلمان در ماه مارس به ۶.۷ درصد جمعیت فعال رسیده که یکی از پایین ترین آمار بیکاری در منطقه پولی یوروست.

آمار مربوط به بیکاری در آلمان نشان می دهد نرخ بیکاری در برترین قدرت اقتصادی حوزه پولی یورو روندی نزولی دارد و برای چهارمین ماه پیاپی کاهش یافته است.

یورگن وایز، مدیر آژانس فدرال کاریابی آلمان می گوید: «نرخ بیکاری در ماه مارس کاهش یافته، میزان فرصتهای شغلی و پرداخت هزینه های ماهانه تامین اجتماعی افزایش یافته و تقاضا برای کار نیز روندی رو به افزایش دارد.»

در حالی که احیای تدریجی امور اقتصادی در حوزه پولی یورو کاهش میانگین نرخ بیکاری در این منطقه را بدنبال دارد اما کشورهایی چون یونان و یا ایتالیا همچنان دچار معضل افزایش نرخ بیکاری هستند. در ایتالیا پایین بودن میزان مصرف داخلی از عوامل افزایش نرخ بیکاری در آن معرفی می شود.