وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

حداقل دستمزد در آلمان؛ هشت و نیم یورو در ساعت

حداقل دستمزد در آلمان؛ هشت و نیم یورو در ساعت
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان و اعضای کابینه این کشور روز چهارشنبه در مورد حداقل دستمزد هشت و نیم یورویی در ساعت به توافق رسیدند. در اتحادیه اروپا، آلمان بین هفت کشوری است که در آن حداقل دستمزد وجود ندارد.

این پروژه برای اعضای حزب سوسیال دموکرات در دولت ائتلافی خانم مرکل، بسیار مهم بود.

این طرح از سال ۲۰۱۵ به اجرا گذاشته خواهد شد اما همه کارکنان را پوشش نخواهد داد.

آندریا نالس، وزیر کار سوسیال دموکرات آلمان گفت: «مهم این است که جوانان به آموزش بیشتر دسترسی داشته باشند تا به دستمزد بالاتر. به همین دلیل به نظر ما جوانان زیر هیجده سال باید از حداقل دستمزد معاف باشند.»

خانم نالس ادامه داد: «در مورد کسانی که برای مدت طولانی بیکار اند نیز راه حل متعادلی ارائه داده شد. شش ماه معافیت از قانون حداقل دستمزد در مورد این افراد کمک خواهد کرد تا آنها راحتتر به بازار کار برگردند.»

در کشورهای اتحادیه اروپا میزان دستمزدها بطور قابل توجهی متفاوت است: در لوکزامبورگ برای مثال حداقل دستمزد تقریبا ۶ برابر بیشتر از مجارستان است. با این حال قیمت کالاها نیز بین کشورها بسیار متفاوت است.

بحران اقتصادی در برخی کشورهای اروپایی منجر به کاهش دستمزدها و افزایش نابرابری ها شد. پدیده ای که همچنین آمار بالای کارکنان فقیر را آشکار کرد.

با وجود تلاش کمیسیون اروپا، طرح ایجاد یک دستمزد حداقل یکسان و مشترک در تمام شرکت های اروپایی هنوز به واقعیت نپیوسته است.