خبر فوری
This content is not available in your region

چاد نیروهای خود را از جمهوری آفریقای مرکزی خارج می کند

نظرها
چاد نیروهای خود را از جمهوری آفریقای مرکزی خارج می کند
اندازه متن Aa Aa

اجلاس دو روزه مشترک سران کشورهای آفریقایی و اتحادیه اروپا در بروکسل روز پنجشنبه پایان یافت. سرمایه گذاری و تجارت، تغییرات آب و هوایی و بویژه بحران جمهوری آفریقای مرکزی از جمله محورهای اصلی گفتگوها بود.

انکوسانزا دلامینی زوما، نماینده کمیسیون اتحادیه آفریقا گفت: «اروپا تجربه طولانی در مورد رشد، فرآوری محصولات و افزودن ارزش به محصولات کشاورزی دارد. پس ما زمین داریم و آنها تجربه دارند. باید با هم کار کنیم تا هر دو برنده باشیم.»

نکته مهمی که روز پنجشنبه توسط ادریس دِبی، رییس جمهوری چاد اعلام شد این بود که کشورش نیروهای نظامی خود را که در چارچوب نیروهای حافظ صلح اتحادیه آفریقا در جمهوری آفریقای مرکزی هستند، از این کشور خارج می کند.

این اقدام مثبتی برای جلوگیری از ادامه درگیری های فرقه ای و مذهبی در این کشور توصیف شده است. در پایان سال میلادی گذشته، سربازان چادی نیروهای اتحادیه آفریقا، در نزدیکی فرودگاه بانگی در آفریقای مرکزی، به روی معترضان به حضور آنها در این کشور، آتش گشودند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.