خبر فوری
This content is not available in your region

تاکید نخست وزیران مالزی و استرالیا بر ادامه تلاشها برای یافتن هواپیمای مالزیایی

تاکید نخست وزیران مالزی و استرالیا بر ادامه تلاشها برای یافتن هواپیمای مالزیایی
اندازه متن Aa Aa

علی رغم شناسایی صدها قطعه شناور توسط ماهواره ها در جنوب اقیانوس هند، هنوز هیچ شیئی که متعلق به هواپیمای ناپدید شده مالزیایی باشد، از آب گرفته نشده است.

نجیب رزاق، نخست وزیر مالزی که برای بازدید از مرکز عملیات جستجوی هواپیمای بویینگ 777 به شهر پرت استرالیا رفته، بر ادامه تلاشها برای یافتن این هواپیما تاکید کرد.

او گفت: “من می دانم تا زمانی که ما هواپیما را پیدا نکرده ایم، بسیاری از خانواده ها نمی توانند شروع به عزاداری کنند. نمی توانم تصور کنم که آنها چقدر دیگر باید متحمل رنج شوند ولی می توانم به آنها قول بدهم که ما از هیچ تلاشی فروگذار نخواهیم کرد.”

تونی آبوت، همتای استرالیایی او هم با تکرار همین عبارات تاکید کرد: “نمی توانیم نسبت به موفقیت عملیات پیدا کردن هواپیمای پرواز ام اچ 370 مطمئن باشیم، اما می توانیم مطمئن باشیم که هر تلاشی را خواهیم کرد. تا زمانی که هر آنچه که از نظر انسانی از دستمان بر می آید انجام نداده ایم، آرام و قرار نخواهیم داشت.”

همزمان گزارشها، از پیوستن نیروی هوایی ژاپن به عملیات اکتشاف این هواپیمای مسافربری حکایت دارد.

به نظر می رسد در صورت تمام شدن باتری جعبه سیاه این هواپیما، عملیات جستجو در روزهای آینده پیچیده تر شود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.