خبر فوری

شهر لاکوئیلا، ۵ سال پس از ویرانی

شهر لاکوئیلا، ۵ سال پس از ویرانی
اندازه متن Aa Aa

ششم آوریل، پنجمین سالگرد وقوع زمین لرزه ای به بزرگی شش و سه دهم در مقیاس ریشتر در شهر لاکوئیلا واقع در ایتالیا است.

با گذشت پنج سال از وقوع این حادثه ویرانگر همچنان بازسازی ساختمان ها ادامه دارد و این شهر به حالت عادی بازنگشته است. یکی از اهالی لاکوئیلا می گوید: «خیلی ناراحت کننده است. اینجا تعداد زیادی فروشگاه وجود داشت و حالا بدل به شهر ارواح شده است.»

دولت ایتالیا تاکنون ۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون یورو برای بازسازی هزینه کرده با این حال، مخارج صورت گرفته با رسوایی هایی همراه بوده است. جوزپه کاپوراله، روزنامه نگار و نویسنده کتاب «لاکوئیلا کابل نیست» می گوید: «از تحقیقات قضایی چنین پیداست که معاون شهردار ۱۰ هزار یورو به عنوان هدیه کریسمس به صورت پنهانی و در ظاهر یک قوطی آب انبه دریافت کرده است. در جریان فساد، هزینه ها به ۳۰ تا ۴۰ درصد افزایش می یابد و کار هرگز آن طور که باید انجام نمی شود.»

اگرچه نزدیک به ۴۳ هزار تن از اهالی لاکوئیلا به خانه های خود به ویژه در حومه بازگشته اند اما همچنان بازسازی مرکز شهر در مراحل اولیه قرار دارد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.