خبر فوری
This content is not available in your region

«جو» فیلم تازه نیکولاس کیج در نقش زندانی سابقه دار

نظرها
«جو» فیلم تازه نیکولاس کیج در نقش زندانی سابقه دار
اندازه متن Aa Aa

نیکولاس کیج، با فیلم «جو» در نقش یک خلافکار سابقه دار به سینما بازگشته است. «جو» داستان این متهم سابقه دار است که الگوی یک نوجوان پانزده ساله به نام گری جونز می شود. گری بزرگترین فرزند یک خانواده بی خانمان و پدرش یک الکلی بی مصرف است.

نیکلاس کیج در باره بازی در یک فیلم مستقل غیر هالیوودی می گوید: «یکسال به خودم فرصت دادم تا فیلمی پیدا کنم تا بتوانم هر چه احساس و دانش در چنته دارم و در زندگی بدست آوردم در آن بریزم، موقعی که فیلمنامه را خواندم، وقتی فیلمنامه «جو» بدستم رسید با خودم گفتم این همانی است که دنبالش بودم. فکر نمی کنم لازم باشد نقش زیادی در آن ایفا کنم. بیشتر گفتگو و دیالوگ است، فکر کنم آنقدر احساسات برای پر کردن دیالوگها داشتم بنحوی که صادقانه جلوه کند.»

جو و گری جونز با هم سعی می کنند راهی برای رستگاری و نجات در شهرک خشن و کثیف می سی سی پی پیدا کنند. پسر نوجوان از خانه و از خشونت پدرش فرار می کند و به جو پناه می آورد، اما جو یک ناجی بی دردسر و یا درمانگر نیست. فیلم «جو» اقتباس سینمایی رمانی به همین نام و ساخته دیوید گوردون گرین و یک فیلم مستقل یا غیر هالیودی آمریکایی است.

نقش پدر بدرفتار، خشن و الکلی این نوجوان را، گری پولتر بازی می کند. او بازیگر حرفه ای نبود، بی خانمانی بود که کارگردان در خیابان او را کشف می کند.

از بد حادثه، گری پولتر کمی بعد از پایان فیلمبرداری می میرد. فیلم سینمایی تیره «جو»، در سینماهای آمریکا در نمایش است، و اکران اروپایی آن از هفدهم آوریل در مجارستان شروع می شود.