خبر فوری

حدود ۱۲ هزار سرباز حافظ صلح به آفریقای مرکزی اعزام می شود

حدود ۱۲ هزار سرباز حافظ صلح به آفریقای مرکزی اعزام می شود
اندازه متن Aa Aa

شورای امنیت سازمان ملل متحد قطعنامه ای را برای اعزام حدود ۱۲ هزار سرباز حافظ صلح به آفریقای مرکزی تصویب کرد. هدف از این قطعنامه پایان دادن به هرج و مرج و درگیری های خشونت باری است که در یک سال اخیر بین مسلمانان و مسیحیان این کشور رخ داده و همچنان ادامه دارد.

بر اساس این قطعنامه، ۱۰ هزار سرباز و ۱۸۰۰ پلیس، پانزدهم سپتامبر به آفریقای مرکزی اعزام و جایگزین ۶ هزار سربازی خواهند شد که در حال حاضر در این کشور مستقرند.

شورای امنیت در این قطعنامه از دولت موقت آفریقای مرکزی خواسته به روند آماده سازی انتخابات در این کشور سرعت بخشد و انتخابات ریاست جمهوری و سراسری را تا ماه فوریه سال آینده میلادی برگزار کند.

شواری امنیت همچنین خواستار خلع سلاح تمام گروه های مسلح و پرهیز از اعمال هرگونه خشونت در این کشور شده است. درگیری های قومی مذهبی در آفریقای مرکزی از ماه مارس سال گذشته و با به قدرت رسیدن شورشیان اکثرا مسلمان آغاز شد و با شکل گیری شبه نظامیان مسیحی شدت گرفت.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.