خبر فوری
This content is not available in your region

معرفی نامزدهای ریاست کمیسون اروپا

نظرها
معرفی نامزدهای ریاست کمیسون اروپا
اندازه متن Aa Aa

آلکسیس سیپراس نامزد حزب چپ اروپا

برای اولین بار، گروههای سیاسی نامزد خود را برای ریاست کمیسیون اتحادیه اروپا معرفی کرده اند که پس از استقرار پارلمان جدید، انتخاب خواهد شد. آلکسیس سیپراس نامزد حزب چپ اروپا برای ریاست کمیسیون اروپا است. او در آتن متولد و بزرگ شده است. در هفده سالگی عضو حزب جوانان کمونیست بود و اعتصاب دانشجویان را در ابتدای سال های نود میلادی، علیه اصلاحات آموزشی رهبری کرد. او با دوست دختر زمان دبیرستانش زندگی می کند و دو پسر دارند.

سیپراس که تا دو سال پیش زیاد شناخته شده نبود، با موفقیت حزب چپ رادیکال «سیرزا» در انتخابات ۲۰۱۲ به شهرت دست یافت. رای دهندگان به سیپراس افرادی هستند که از بحران اقتصادی و برنامه ریاضتی بیشترین رنج را بردند. آنها که عصبانی و مایوس بودند، امید را در سیپراس دیدند. بحرانی که طی چهار سال گذشته یونان را به زانو درآورد. ولی سیپراس که نتوانست دولت تشکیل دهد، اکنون رهبر مخالفان یونان است و برای پایان برنامه ریاضتی مبارزه می کند. ولی آیا او موفق خواهد شد؟

یورونیوز برای شناخت بهتر این نامزد ریاست کمیسیون اروپا، به او و گروه مبارزاتی اش پیوست. او به غیر از انتخابات اروپایی، برای انتخابات شهرداری نیز آماده می شود. هر دوی این انتخابات در ماه مه برگزار خواهد شد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.