خبر فوری

اولتیماتوم دولت اوکراین به افراد مسلح در شرق کشور

اولتیماتوم دولت اوکراین به افراد مسلح در شرق کشور
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

الکساندر تورچینوف، رئیس جمهوری موقت اوکراین روز یکشنبه اولتیماتوم داد که نیروهای نظامی اوکراین عملیات گسترده “ضد تروریستی” را صبح فردا در شرق کشور آغاز خواهند کرد.

وی همزمان به افراد مسلحی که ساختمان های دولتی را در شهرهای شرقی اوکراین محاصره کرده اند تا ساعت ۸ صبح فردا به وقت محلی فرصت داد تا این محل ها را باز پس دهند.

بر اساس گزارش ها، نیروی نظامی اوکراین در حال حاضر در اطراف شهر اسلاویانسک مستقر شده اند.

وی گفت: “مقامات امنیتی کشور تصمیم گرفته اند تا این عملیات “ضد تروریستی” را با حضور نظامیان اوکراین آغاز کند . ما هرگز به روسیه اجازه نخواهیم داد تا اقداماتی همچون آنچه در کریمه انجام داد را در مناطق شرقی اوکراین تکرار کند. این یک جنگ میان مردم اوکراین نیست، این یک درگیری مصنوعی است که با هدف تخریب دولت و کشور آغاز شده است.”

وی همچنین هشدار داد که دولت اوکراین افراد مسلح طرفداران روسیه در شرق کشور را تحمل نخواهد کرد و خواستار “همبستگی” مردم اوکراین برای مقابله با “متجاوزان خارجی” شد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.