خبر فوری
This content is not available in your region

رای پارلمان اروپا به اصلاح نظام بانکی

نظرها
رای پارلمان اروپا به اصلاح نظام بانکی
اندازه متن Aa Aa

نمایندگان پارلمان اروپا در نشست روز سه شنبه در استراسبورگ مصوبه یکسان سازی نظام بانکی در اروپا را تصویب کردند. بر اساس این مصوبه، مسئولیت ورشکستی یک بانک بر عهده خود بانک است و بانک باید ضرر و زیان ورشکستگی را بپردازد.

الیزا فیریرا، نماینده پرتغال پارلمان اروپا گفت: “واقعا خوشحالم. انرژی زیادی صرف کردیم . مذاکرات سختی با شورا داشتیم، اما در نهایت این اتفاق بزرگ افتاد. دیگر مالیات دهندگان هزینه نجات بانک ها را نمی پردازند.”

بر اساس این مصوبه، بانکها موظفند اطلاعات مربوط به سود بانکی را در اختیار مشتریان بگذارند.

سیون ژیگولد، نماینده آلمانی پارلمان اروپا گفت: “نقاط ضعفی در این قانون وجود دارد. در شرایط خاصی امکان استفاده مجدد از پول مالیات دهندگان هست. اراده جمعی برای رفع نواقص بود. پارلمان کارش را انجام داد، ولی مواضع فرانسه و ایتالیا در شورا باعث شد این نقاط ضعف پابرجا بمانند.”

هدف از تصویب این مصوبه، افزایش امنیت و شفافیت سیستم های بانکی و بالا بردن مسئولیت پذیری بانکها عنوان شده است.

شاندور ژیرروس، گزارشگر یورونیوز از محل اجلاس گفت: “خیلی ها فکر می کنند تصویب این مصوبه مهمترین اقدام پارلمان اروپا در این دوره است. با وجود این، مصوبه اصلاحات مالیاتی آماده نیست و تصمیم درباره ایجاد صندوق ضمانت پول سپرده گذاران به پس از انتخابات نهادهای اروپایی موکل شده است.”

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.