خبر فوری
This content is not available in your region

ادامه محاصره ساختمان های دولتی توسط جدایی طلبان در شرق اوکراین

نظرها
ادامه محاصره ساختمان های دولتی توسط جدایی طلبان در شرق اوکراین
اندازه متن Aa Aa

ساعاتی پس از اعلام آغاز عملیات “ضد تروریستی” توسط نظامیان در شهرهای شرقی، گزارش ها از استقرار دهها خودروی نظامی در نزدیکی شهر ایزوم خبر می دهد.

همزمان نظامیان مسلحی که با خود پرچم اوکراین را حمل می کنند و نیز یک هلی کوپتر در جاده ای میان ایزوم به سمت اسلاویانسک دیده شده اند.

پس از اعلام آغاز این عملیات از سوی اولکساندر تورچینوف، رئیس جمهوری موقت اوکراین، نیروهای نظامی شرق منطقه دونتسک را نیز محاصره کرده اند.

با گذشت بیست و چهار ساعت از پایان اولیتماتوم اوکراین، جدایی طلبان به ویژه در شهرهای دونتسک و اسلویانسک به محاصره ساختمان های دولتی ادامه داده و می گویند، آماده اند تا در صورت حمله نیروهای امنیتی با آنها مقابله کنند.

روسیه، کی یف را به تشدید و تحریک بحران محکوم کرده و هشدار داده که مقامات اوکراین با این اقدام کشور را در آستانه جنگ داخلی قرار داده اند.

دولت موقت اوکراین اگرچه نیروهای موسوم به ضدتروریسم را در مجاورت مناطق بحران مستقر کرده است اما تاکنون در برخورد با جدایی طلبان متوسل به زور نشده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.