خبر فوری
This content is not available in your region

تورچینوف: عملیات ضدتروریسم در شرق دونتسک آغاز شده است

تورچینوف: عملیات ضدتروریسم در شرق دونتسک آغاز شده است
اندازه متن Aa Aa

مناطق شرق اوکراین، جایی که جدایی طلبان مسلحِ حامی روسیه ساختمانهای دولتی را به اشغال خود درآورده اند، صبح سه شنبه را با آرامشی نسبی اما شکننده آغاز کرد.

جدایی طلبان که از حمایت روسیه برخوردارند خواهان اختیارات و استقلال بیشتر از کی یف یا جدایی از اوکراین هستند.

اما دولت موقت اوکراین که نمی خواهد سناریوی کریمه در شرق این کشور تکرار شود، نیروهای موسوم به «ضد تروریسم» را در شرق منطقه دونتسک مستقر کرده است.

اولکساندر تورچینوف، رئیس جمهوری دولت موقت اوکراین با اعلام این خبر گفت:«از صبح امروز عملیات ضدتروریسم در شرق منطقه دونتسک آغاز شده است. هدف این عملیات، بار دیگر تاکید می کنم، محافظت از شهروندان اوکراین، پایان دادن به وحشت و ارعاب و تبهکاری و پایان دادن به حرکتهایی است که در پی پاره پاره کردن اوکراین است.»

دولت موقت اوکراین اگرچه نیروهای موسوم به ضدتروریسم را در مجاورت مناطق بحران مستقر کرده است اما به رغم شدت گرفتن جنبش جدایی طلبان، در صدور فرمان نهایی به نیروهایی امنیتی مردد و امیدوار به حل بحران بدون توسل جستن به زور بوده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.