خبر فوری
This content is not available in your region

استقرار نظامیان در مجاورت مناطق بحرانی در شرق اوکراین

نظرها
استقرار نظامیان در مجاورت مناطق بحرانی در شرق اوکراین
اندازه متن Aa Aa

ساعاتی پس از اعلام آغاز عملیات “ضد تروریستی” توسط نظامیان در شهرهای شرقی، گزارش ها از استقرار دهها خودرو نظامی در نزدیکی شهر ایزوم خبر می دهد.

همزمان نظامیان مسلحی نیز که با خود پرچم اوکراین را حمل می کنند و نیز یک هلی کوپتر در جاده ای میان ایزوم به سمت اسلاویانسک دیده شده است.

پس از اعلام آغاز این عملیات از سوی اولکساندر تورچینوف، رئیس جمهوری موقت اوکراین نیروهای نظامی در شرق منطقه دونتسک نیز مستقر شده اند.

به گزارش پلیس، روز سه شنبه گروهی از جدایی طلبان مقر پلیس در شهر کراماتورسک را نیز به محاصره خود درآروده اند.

با گذشت بیست و چهار ساعت از پایان اولیتماتوم اوکراین به جدایی طلبان طرفدار روسیه در شهرهای شرقی، شاهدان عینی می گویند که این گروهها بدون توجه به هشدار دولت به محاصره ساختمان های دولتی ادامه داده و همچنان خواستار جدایی از اوکراین هستند.

روسیه، کی یف را به تشدید و تحریک بحران محکوم کرده و هشدار داده که مقامات اوکراین با این اقدام کشور را در آستانه جنگ داخلی قرار داده اند.

دولت موقت اوکراین اگرچه نیروهای موسوم به ضدتروریسم را در مجاورت مناطق بحران مستقر کرده است اما تاکنون در برخورد با جدایی طلبان متوسل به زور نشده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.