خبر فوری
This content is not available in your region

جام جهانی فوتبال به واشنگتن رسید

نظرها
جام جهانی فوتبال به واشنگتن رسید
اندازه متن Aa Aa

جام زرین رقابت های جهانی فوتبال ۲۰۱۴ برزیل در آخرین ایستگاه پیش از مقصد، به واشنگتن رسید.

جو بایدن، معاون رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا و جان کری، وزیر خارجه این کشور، در مراسمی با حضور سفیر برزیل در واشنگتن از این جام رونمایی کردند.

جام طلاییِ مهمترین و پرطرفدارترین رویداد ورزشی سال، پس از پیمودن ۱۵۰ هزار کیلومتر و به نمایش درآمدن در ۸۸ کشور جهان، بیستم آوریل به برزیل، محل برگزاری رقابت ها می رسد.

آقای کری در این مراسم خطاب به سفیر برزیل گفت: « آقای ویرا، از این که برتری برزیل در فوتبال را به ما یادآور شدید ممنونم. البته احتیاجی هم نبود.» او با اشاره به ضعف آمریکا در فوتبال افزود: «ما از صفر شروع کردیم اما احترام بالایی برای بازی جادویی فوتبالیست های شما قائلیم.»

کوبی جونز، بازیکن سابق تیم ملی آمریکا، اما اعتقادی به ضعیف بودن تیم ملی کشورش ندارد. وی با یادآوری تجربه حضور موفق آمریکا در جامهای جهانی گذشته گفت: «در سال های ۱۹۹۴ و ۲۰۰۲، هیچکس فکرش را هم نمی کرد که آمریکا نتیجه بگیرد و بالا بیاید. جام جهانی همیشه شگفتی ساز است. امکان هر اتفاقی وجود دارد. همین عدم قطعیت، فوتبال را اینگونه جذاب کرده است.»

اشتفان گروبه خبرنگار یورونیوز در واشنگتن با اشاره به جام طلایی فوتبال می گوید: « کمتر از دو ماه پیش از شروع جام جهانی، هیجان این رقابت ها شروع شده است. برزیلی ها به خود مطمئن هستند. اروپایی ها هم همینطور. حتی آمریکایی هم معتقدند که شانسی در این میان دارند. همین مساله، جامی را که پشت سر من قرار دارد اینچنین هوس انگیز کرده است.»

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.