خبر فوری
This content is not available in your region

پاکسازی شهر، دستمایه ای برای آشتی ملی در آفریقای مرکزی

نظرها
پاکسازی شهر، دستمایه ای برای آشتی ملی در آفریقای مرکزی
اندازه متن Aa Aa

آفریقای مرکزی نزدیک به یکسال است جنگ داخلی بی سابقه ای را تجربه می کند. جنگی که دو عامل اصلی در آن بی تاثیر نیستند. اختلافهای قومی و تفاوتهای مذهبی.

حالا سازمان بین المللی مهاجرت، نهادی وابسته به سازمان ملل، پروژه ای را برای آشتی ملی، خصوصا بین مسلمانان و مسیحیان پی ریزی کرده است.

یکی از مدیران این پروژه در بانگی، اینگونه تشریح می کند: «نزدیک به دو ماه است که سازمان بین المللی مهاجرت وابسته به سازمان ملل پروژه ای تحت عنوان پاکسازی خیابانهای بانگی را به اجرا در آورده است و خواست اصلی آن اتحاد بین مسلمانان و مسیحیان در این محله است. اینگونه است که جامعه به یکپارچگی می رسد.»

بسیاری از مردان و زنان متعهد در این پروژه می گویند حضور نیروهای نظامی فرانسوی در آفریقای مرکزی کمکی به برقراری صلح نکرده است. به همین دلیل خود دست بکار شده اند تا بنوعی به برقراری صلح و بازگشت آرامش دوباره در این کشور فقیر قاره سیاه کمکی کنند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.