خبر فوری
This content is not available in your region

صنعت دخانیات رقیب سیگار الکترونیکی را عرضه کرد

نظرها
صنعت دخانیات رقیب سیگار الکترونیکی را عرضه کرد
اندازه متن Aa Aa

موفقیت ناگهانی و چشمگیر سیگار الکترونیکی در جهان، صنعت دخانیات را بر آن داشته تا با محصولات مشابهی وارد بازار سیگار الکترونیکی شود.

آخرین ابتکار این کمپانی ها، محصولی بنام «پلوم» است که شباهت زیادی به سیگار الکترونکی دارد اما بجای استفاده از کپسول حاوی نیکوتین مانند سیگار الکترونیکی، از تنباکوی واقعی استفاده می کند. دستگاه «پلوم» تنباکو را نمی سوزاند بلکه آن را داغ کرده و بصورت بخار در می آورد.

ارزش بازار سیگار الکترونیکی اکنون به حدود دو میلیارد دلار رسیده است و شرکت های دخانیات نمی توانند چنین بازاری را از دست بدهند.

شِین مک گیل، متخصص دخانیات می گوید: «اکثریت محصولات مربوط به سیگار الکترونیکی به صورت انبوه در چین تولید می شوند. هر کسی می تواند بسیار راحت، یک شرکت برای تولید سیگار الکترونیکی راه اندازی کند.»

پزشکان هشدار می دهند که دستگاه جدید «پلوم»، یک سیگار الکترونیکی نیست و به اندازه سیگار معمولی خطرناک است و به همان اندازه باعث اعتیاد و سرطان می شود.

در اتحادیه اروپا هنوز مقررات روشنی در مورد استفاده از این نوع سیگارهای جدید و ممنوعیت کشیدن آن در داخل اماکن وضع نشده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.