وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

نگرانی آلمان و فرانسه از جدایی طلبی ترانسنیستریا

نگرانی آلمان و فرانسه از جدایی طلبی ترانسنیستریا
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

وزیران امورخارجه آلمان و فرانسه در سفری همزمان به مولداوی، نسبت به عضویت این کشور در اتحادیه اروپا ابراز خوشبینی کرده و مخالفت ضمنی خود را درباره جدایی کامل و استقلال منطقه ترانسنیستریا مطرح کردند.

فرانک والتر اشتاینمایر، وزیر امور خارجه جمهوری فدرال آلمان گفته است که «آلمان و فرانسه نگرانی عمیق درباره وضعیت اوکراین را از منظر شرکای شرقی خود بسیار جدی گرفته اند.»

لوران فابیوس، وزیر امورخارجه فرانسه نیز در این سفر و در یک نشست خبری مشترک با همتای آلمانی اش درخصوص منطقه ترانسنیستریا واقع در شرق مولداوی گفت: «ما مطلقا نمی خواهیم که در سراسر قاره موانعی تازه ایجاد کنیم. ما خواستار عضویت مولداوی در اتحادیه اروپا هستیم و همزمان می خواهیم مولداوی روابطی عالی با روسیه داشته باشد. با توجه به این موضوع، من می خواهم بر حمایت کامل خود بر تمامیت ارضی مولداوی تاکید کنم.»

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری فدراسیون روسیه جمعه هفته گذشته گفته بود که مردم منطقه ترانسنیستریا باید «حق تصمیم گیری بر سرنوشت خود» را داشته باشند.