خبر فوری
This content is not available in your region

عملیات علیه جدایی طلبان در شرق اوکراین ادامه می یابد

عملیات علیه جدایی طلبان در شرق اوکراین ادامه می یابد
اندازه متن Aa Aa

دولت موقت اوکراین روز چهارشنبه از پایان یافتن توقف عملیات علیه جدایی طلبان طرفدار روسیه خبر داد و اعلام کرد عملیاتهای ضد تروریستی از سر گرفته خواهد شد. تعطیلات عید پاک موجب شده بود تا مقامات اوکراینی نسبت به تعلیق موقت این عملیات تصمیم گیرند.

فعالیتهای گروههای جدایی طلب طرفدار روسیه در شرق اوکراین نگرانی شدید دولت این کشور را در پی داشته است. اخیرا نیز اشغال مراکز دولتی در شرق این کشور و نیز تشکیل پستهای ایست بازرسی توسط جدایی طلبان درگیریهای خشونت باری را در منطقه اسلوویانسک بدنبال داشت که تعدادی کشته به جا گذاشت.

همچنین جسد دو نفر روز شنبه در کنار رودخانه ای در نزدیکی منطقه اسلوویانسک کشف شد که هویت یکی از این اجساد ولودیمیر ریباک، یکی مقامات محلی و از اعضای حزب آقای تورچینف اعلام شده است.

ویتالی یارما، معاون نخست وزیر اوکراین می گوید: «انجام عملیات ضدتروریستی ادامه پیدا می کند. نهادهای قانونی و نیروهای امنیتی برای متلاشی کردن گروههای گانگستر در گراماتورسک، اسلوویانسک و در شهرها و مناطق دیگر از جمله دونتسک و لوهانسک تلاش می کنند.»

دولت اوکراین اعتقاد دارد نیروهای جدایی طلب با اشغال مناطقی در شرق کشور از جمله منطقه دونتسک مرتکب جنایاتی نظیر شکنجه شهروندان اوکراینی می شوند که باید با آنها مقابله جدی کرد.

نیروهای جدایی طلب نیز در این مناطق از اراده خود برای مقابله با عملیات «ضد تروریستی» دولت موقت اوکراین خبر داده اند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.