خبر فوری
This content is not available in your region

«آیس پرینس» خواننده نیجریایی سودای شهرت جهانی در سر دارد

«آیس پرینس» خواننده نیجریایی سودای شهرت جهانی در سر دارد
اندازه متن Aa Aa

پنشک زمَنی که با نام «آیس پرینس» (بمعنی شاهزاده یخی) شناخته شده است، هنرمند هیپ هاپ نیجریایی است که در کشور خود سر و صدای زیادی کرده و سودای شهرت جهانی دارد.

وی بتازگی برای تبلیغ تازه ترین آلبوم خود به نام «آتش زمنی» تور موسیقی ترتیب داده است.

ترانه «سوگند می خورم» یکی از ترانه های این آلبوم است که بگفته خود ترانه سرا، بر اساس ملودی های نیجریایی نوشته شده است.

آیس پرینس می گوید: «موسیقی من برخاسته از موسیقی نیجریه است. خیلی بومی و محلی است. باید لهجه و ملودی های نیجریایی را دوست داشته باشید.»

او می گوید با وجود اینکه برخی مسائل سیاسی را در ترانه های خود مطرح می کند، اما این مسائل دغدغه اصلی او نیست.

خود وی در این باره می گوید: «من ترانه هایم را بر اساس آنچه از آن الهام می گیرم، می نویسم. ترانه هایی بودند که برخی مسائل سیاسی را چاشنی شان کردم. اما نمی گویم که هنرمندی هستم که می خواهد کار سیاسی کند. می دانم که می خواهم در مورد مسائلی حرف بزنم که بر جامعه تاثیر داشته باشد. اما ترانه ها را بر اساس آنچه به من الهام می دهد، می سازم. در نتیجه اگر منبع الهام من بحران سوخت یا فقر یا هر چیز دیگری باشد، هیچ ترسی ندارم که از آن در ترانه ام صحبت کنم.»

آیس پرینس در سال ۲۰۱۳ به خاطر ترانه «اولکو» برنده جایزه بهترین هنرنمایی بین المللی در بخش آفریقای جوایز بی ای تی ویژه سیاهپوستان آمریکا شد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.