خبر فوری
This content is not available in your region

مخالفان دولت اوکراین: افراد بازداشت شده مامور سازمان امنیت و همکاری اروپا هستند

نظرها
مخالفان دولت اوکراین: افراد بازداشت شده مامور سازمان امنیت و همکاری اروپا هستند
اندازه متن Aa Aa

تصاویر ارسالی از مقر مخالفان دولت مرکزی کی یف دراسلوویانسک واقع در شرق اوکراین، عده ای را در حال طبخ غذا و عده ای دیگر را اسلحه به دست نشان می دهد.

همزمان مخالفان مسلح دولت اوکراین، کارت شناسایی فردی را که در بازداشت خود دارند نشان داده و مدعی شده اند که او مامور سازمان امنیت و همکاری اروپاست.

ویاچسلاو پونومارف، شهردار خود خوانده اسلوویانسک، با بیان این که همواره ماموران اطلاعاتی کشورهای عضو ناتو همانند دانمارک، آلمان، لهستان و جمهوری چک را باز داشت کرده اند، می گوید: “ما نقشه ای را بدست آورده ایم که تمام ایستهای بازرسی در آن ذکر شده. این خود دلیل مسلمی مبنی بر فعالیتهای اطلاعاتی سازمان امنیت و همکاری اروپاست.”

این سازمان ضمن رد این ادعا، سیزده فرد بازداشت شده را عضو تیمی دانسته که در چهارچوب توافق نامه 2011 وین و برای شفافیت نظامی به اوکراین اعزام شده بودند.

همزمان با افزایش کنترل دولت اوکراین بر مناطق شرقی، یک دیپلمات غربی خبر از غریب الوقوع بودن حمله روسیه به این کشور خبر داده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.