خبر فوری
This content is not available in your region

حامیان مسلح روسیه در اوکراین: آماده معاوضه گروگانان اروپایی خود هستیم

نظرها
حامیان مسلح روسیه در اوکراین: آماده معاوضه گروگانان اروپایی خود هستیم
اندازه متن Aa Aa

جدایی طلبان مسلح حامی روسیه در شهر اسلوویانسک در شرق اوکراین می گویند در ازای آزادی همقطارانشان آماده معاوضه سیزده گروگان خود با کی یف هستند.

حامیان مسلح روسیه علاوه بر پنج افسر اوکراینی، هشت ناظر نظامی سازمان امنیت و همکاری اروپا را نیز دستگیر کرده اند و می گویند « آنها جاسوس هستند» ادعایی که طرف اروپایی آن را رد می کند.

حامیان مسلح روسیه نقشه ای را که از ناظران یافته اند و ظاهرا موقعیت تمام ایست بازرسی ها در آن تعیین شده است دلیل جاسوس بودن آنها می شمارند.

همزمان با احتمال تشدید تحریم غرب علیه روسیه، مسکو وعده داد از تمام توان خود برای آزادی ناظران اروپایی استفاده خواهد کرد.

از سوی دیگر، آرسنی یاتسنیوک، نخست وزیر دولت موقت پس از دیدار با پاپ فرانچسکو در واتیکان، ادعا کرد یک هواپیمای نظامی روسیه عصر جمعه به حریم هوایی اوکراین تجاوز کرده است، ادعایی که روسیه آن را رد می کند.

آقای یاتسنیوک در این سفر همچنین با حضور در کلیسایی یاد کشته شدگان در میدان استقلال کی یف را که به سقوط دولت پیش انجامید گرامی داشت.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.