خبر فوری
This content is not available in your region

نخست وزیر مستعفی کره جنوبی: ناله های خانواده ها خواب را از من ربوده است

نظرها
نخست وزیر مستعفی کره جنوبی: ناله های خانواده ها خواب را از من ربوده است
اندازه متن Aa Aa

جونگ هونگ وون، نخست وزیر کره جنوبی با ایراد جملۀ «ناله های خانواده ها خواب را از چشمان من ربوده است» استعفاء کرد. در کره جنوبی در مورد نحوه مدیریت حادثه تلخ کشتی غرق شده انتقادات شدید و فزاینده ای متوجه دولت آقای جونگ است.

حدود ده روز پیش، وقتی کشتی مسافربری «سِوول» بسرعت در آبهای کره جنوبی غرق شد 476 سرنشین داشت که اغلب دانش آموزان دبیرستانی عازم گردش علمی بودند. از این تعداد سرنشین کشتی «سِوول» تنها 174 نفر نجات یافتند.

ناخدا و تمامی پانزده خدمه «سِوول» که از مسافران خواسته بودند «از جای خود حرکت نکنند» به اتهام سهل انگاری در انجام وظایف خود در بازداشت به سر می برند.

هر روزی که می گذرد پیکر بیجان دیگری از کشتی غرق شده بیرون آورده می شود. اما آیا از 115 مسافری که عنوان ناپدید شده به آنها اطلاق می شود کسی در گوشه ای از «سِوول» غرق شده نفس می کشد؟ اگر چنین باشد حداقل برای آنهایی که امروز یاد قربانیان این حادثه را در سئول، پایتخت، گرامی داشتند کمتر از یک معجره نخواهد بود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.