خبر فوری

انهدام شبکه باج گیری اینترنتی در فیلیپین

انهدام شبکه باج گیری اینترنتی در فیلیپین
اندازه متن Aa Aa

مقامات پلیس فیلیپین و اینترپل اعلام کردند که ۵۸ تن از اعضای یک شبکه بین المللی را که پس از ضبط تصاویری با محتوای جنسی از قربانیان خود به باج گیری از آنها می پرداختند بازداشت کرده اند.

سانجی ویرمانی، مدیر مرکز ضد جرایم سایبری اینترپل در یک کنفرانس خبری گفت که این پدیده در سراسر جهان رو به رشد است. وی افزود: «این عملیات نشان می دهد که جایی برای مخفی شدن وجود ندارد و هرچند مجرمان تلاش کنند جنایات خود را بطور ناشناس و مخفی در حریم اینترنت انجام دهند، قانون رد آنها را پیدا می کند و همه تلاش خود را می کند تا آنها را به دست عدالت بسپارد.»

این ۵۸ مظنون، معمولا با حساب های کاربری قلابی و عکس زنان جذاب در شبکه های اجتماعی مانند فیسبوک، با قربانیان خود آشنا می شدند. پس از اغوای جنسی کاربران و ضبط تصاویر آنها، تهدید به انتشار این ویدیوها می کردند. در هنگ کنگ برخی از قربانیان، در ازای سکوت تبهکاران، حاضر به پرداخت پانزده هزار دلار باج شده بودند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.