خبر فوری

یافتن بقایای هواپیمای ناپدید شده مالزی بیش از یکسال طول می کشد

یافتن بقایای هواپیمای ناپدید شده مالزی بیش از یکسال طول می کشد
اندازه متن Aa Aa

مقامات مسئول کشورهایی که سرگرم جستجوی مشترک برای یافتن جعبه سیاه و بقایای هواپیمای ناپدید شده مالزی هستند می گویند دست یابی به نتایج روشنگر در این زمینه ممکن است مدتی دراز طول بکشد.

تونی آبوت نخست وزیر استرالیا روز پنجشنبه گفت به نظر کارشناسان جستجوی سطح وسیع تری از کف دریا می تواند یکسال یا بیشتر به درازا کشد. هشام الدین حسین، سرپرست وزارت حمل و نقل مالزی نیز روز جمعه درمورد اقدامات هماهنگ تر بین کشورها گفت: “من در سفر یکشنبه آینده به کانبرا، بحث سه جانبه ای با مقامات استرالیا و چین خواهیم داشت و امیدوارم با تمرکز بر گسترش امکانات و مشاوره های کارشناسی و تکنولوژیک که از سراسر جهان دریافت می کنیم، رویکرد بهتر و هماهنگ تری در کاوش های پیش رو داشته باشیم.”

از سوی دیگر شرکت هواپیمایی مالزی روز جمعه از بستگان مسافران چینی ناپدید شده پرواز ام.اچ. ۳۷۰ خواسته است تا هتل محل اقامتشان در پکن را تخلیه کنند و در خانه های خود منتظر اطلاعات بعدی باشند.

اما نماینده این خانواده ها می گوید: “ما می خواهیم اینجا بمانیم، زیرا باور نداریم که هواپیمایی مالزی بتواند امکان برقراری ارتباط در هر زمان و با همه خانواده ها را فراهم کند. آنها حتی خبر اتفاقات بزرگ را هم نمی توانند برسانند و بعضی از بستگان ناپدید شدگاه ممکن است نادیده گرفته شوند.”

شرکت هواپیمایی مالزی می گوید از تاریخ هفتم ماه مه همه مراکز خود برای کمک به بستگان ناپدید شدگان را تعطیل می کند و دو دفتر جدید تنها در کوالالامپور و پکن خواهد گشود و با این بستگان از طریق تماس تلفنی و تجمع های متناوب در ارتباط خواهد بود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.