خبر فوری
This content is not available in your region

جدایی طلبان اوکراین گروگانان اروپایی را با میانجیگری فرستادۀ پوتین آزاد کردند

نظرها
جدایی طلبان اوکراین گروگانان اروپایی را با میانجیگری فرستادۀ پوتین آزاد کردند
اندازه متن Aa Aa

جدایی طلبان مسلح حامی روسیه در شرق اوکراین هفت گروگان خود را که از اعضای سازمان امنیت و همکاری اروپا بودند، روز شنبه، آزاد کردند.

آژانس خبری «آر آی اِی» روسیه به نقل از ولادیمیر لوکین، فرستاده ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه به شرق اوکراین جهت مذاکره و آزادی گروگانان اعلام کرد حامیان روسیه تمامی 12 نفری را که در اختیار خود داشتند آزاد کرده اند.

حامیان مسلح روسیه هشت ناظر نظامی اروپایی و پنج افسر اوکراینی را 25 آوریل در شهر اسلوویانسک و به اتهام جاسوسی دستگیر کرده بودند، اتهامی که سازمان امنیت و همکاری اروپا آن را رد می کرد.

حامیان مسلح روسیه پیشتر یکی از ناظران سوئدی الاصل را بدلیل وضعیت جسمانی اش آزاد کرده بودند.

حامیان مسلح روسیه نقشه همراه ناظران را که ظاهرا موقعیت تمام پست های ایست بازرسی ها در آن تعیین شده بوده است دلیل جاسوس بودن آنها می دانستند.

سرهنگ اکسل اشنایدر، ناظر آلمانی سازمان امنیت و همکاری اروپا پس از آزادی، اسارت خود و همراهانش را اتفاقی فراموش نشدنی خواند.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری که پرسید آیا در طول مدت اسارت با شما خوب رفتار شد یا نه؟ گفت:«همانگونه که شهردار گفت با ما به بهترین شکلی که ممکن بود، رفتار شد. شرایط فعلی اسفناک است اما ما تحت حمایت شهردار بودیم.»

اشاره سرهنگ اشنایدر به ویاچسلاو پونومارف، شهردار خود خوانده شهر اسلوویانسک است.

کی یف، اتحادیه اروپا و آمریکا، روسیه را به بی ثبات سازی اوکراین متهم می کنند، اتهامی که روسیه آن را رد می کند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.