وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

جشنواره موسیقی «بالکان ترافیک» در بروکسل

جشنواره موسیقی «بالکان ترافیک» در بروکسل
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

ترکیب نواهای سنتی و مدرن وجهه جشنواره موسوم به «ترافیک بالکان» در شهر بروکسل بود که بمدت سه روز گروه های رقص و آواز را از گوشه و کنار اروپای شرقی گرد هم آورد.

طبال گروه «امام بایالدی» از مخلوط موسیقی محلی با جاز و رپ الکترونیکی می گوید: «من به موزیک پاپ یا “ایندی” انگلیسی گوش می کنم و لذت می برم. به همین گونه، یک آمریکایی یا انگلیسی می تواند از موسیقی یونانی مستفیض شود که در خود تاریخ، احساس و حال و هوایی را جای داده که جهانی است، زیرا همه کشورها شرایط مشابهی را تجربه می کنند.»

تاکید همواره به روی موسیقی است. هنرمندان بین المللی در کنار اسطوره های موسیقی بالکان کنسرت می دهند. در کنار جاز و موسیقی کولی یا جیپسی، فیلم، تئاتر، کارگاههای هنری و کنفرانس هم همیشه بخشی از جشنواره بالکان بوده است.

نیکلاس وییرز، مبتکر این جشنواره می گوید: «“داکا براکا” یکی از محبوبترین گروه های موسیقی در اوکراین است. مارکو، خواننده گروه، از روز نخست در تظاهرات “میدان” حضور داشت و می خواهد این پیام را برایمان بفرستد.»