خبر فوری
This content is not available in your region

هشدار سازمان جهانی بهداشت درباره گسترش فلج اطفال

هشدار سازمان جهانی بهداشت درباره گسترش فلج اطفال
اندازه متن Aa Aa

سازمان جهانی بهداشت درباره گسترش ویروس پولیو در سطح بین الملل که عامل بیماری فلج اطفال است، هشدار داد و آن را «رویدادی غیرمعمول» خواند.

گفته می شود روند گسترش این بیماری در سال ۲۰۱۴ میلادی، با دوره های مشابه آن در سالهای ۲۰۱۳ و ۲۰۱۲ میلادی کاملا در تضاد است.

دو کشور پاکستان و افغاستان در قاره آسیا، سوریه و عراق در خاومیانه، و کشورهای کامرون و گینه استوایی در آفریقا آلوده ترین کشورهای جهان به این ویروس اعلام شده اند.

کشور سوریه که به مدت ۱۴ سال از این ویروس پاک بود، به دلیل ورود افرادی از طریق پاکستان دوباره آلوده شد.

اگرچه پیش از این سازمان جهانی بهداشت به همراه صندوق کودکان ملل متحد (یونیسف) از اوایل دسامبر سال گذشته میلادی کمپین واکسیناسیون ۲۳میلیون کودک در خاورمیانه در برابر فلج اطفال را راه اندازی کرده اند، اما کمیته اضطراری این سازمان، گسترش بین المللی فلج اطفال در سال ۲۰۱۴ میلادی را خطری برای بهداشت عمومی خواند و اعلام کرد انجام یک واکنش بین المللیِ هماهنگ برای برخورد با این مشکل ضروری است.

کارشناسان تاکید کرده اند که ضروریست تمام ساکنان و مسافران این کشورها واکسینه شوند و ضروریست برای ریشه کن کردن این بیماری در سطح جهانی تا سال ۲۰۱۸ میلادی، اقدامی اساسی صورت گیرد.

بیل گیتس، بنیانگذار شرکت مایکروسافت نیز در چارچوب مؤسسه خیریه «گیتس و ملیندا»، در فعالیتهای مربوط به ریشه کن سازی این بیماری در سطح بین المللی شرکت دارد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.