وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

شرق اوکراین؛ آغاز درگیری ها در شهر ماریوپول

شرق اوکراین؛ آغاز درگیری ها در شهر ماریوپول
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

نیروهای نظامی اوکراین روز سه شنبه شهر اسلوویانسک در شرق این کشور را محاصره کردند. روز قبل بیش از سی تن از جدایی طلبان در اطراف این شهر در پی درگیری خونین با ارتش کشته شده و هشت تن دیگر نیز روز سه شنبه جان باختند.

در شهر بندری ماریوپول نیز بعدازظهر سه شنبه خشونت ها دوباره شعله ور شد. نیروهای اوکراینی در ادامه عملیات «ضد تروریستی» خود تلاش کردند ساختمان شهرداری را که در اشغال جدایی طلبان طرفدار روسیه قرار دارد، آزاد کنند.

بسیاری از خیابان ها مسدود شده و دود غلیظی بر اثر آتش زدن مقدار زیادی لاستیک، آسمان این شهر را پوشانده است.

در شهر دونتسک، یک گروه سی نفره از شبه نظامیان طرفدار روسیه، با سلاح سنگین، یک پایگاه بزرگ وزارت كشور را تحت محاصره خود درآورده و از نظامیان داخل آن خواستند در عملیات دولتی علیه جدایی طلبان شرکت نکنند. فرودگاه دونستک روز سه شنبه بسته بود.

در جنوب اوکراین، شهر اودسا، پس از درگیری های مرگبار روز جعمه که موجب کشته شدن بیش از ۴۰ تن و مجروح شدن ۱۷۵ نفر دیگر شد، در آرامش نسبی بسر می برد.

شماری از ساکنان روز سه شنبه یاد کشته شدگان آتش سوزی ساختمان اتحادیه کارگری را گرامی داشتند.

مقامات پلیس این شهر برگزاری هرگونه تجمع عمومی را ممنوع اعلام کردند.