خبر فوری
This content is not available in your region

پترو پوروشنکو: برای آنها که هیچ زبانی نمی فهمند باید زبان زور به کار برد

نظرها
پترو پوروشنکو: برای آنها که هیچ زبانی نمی فهمند باید زبان زور به کار برد
اندازه متن Aa Aa

جدایی طلبان طرفدار روسیه روز چهارشنبه بار دیگر ساختمان شهرداری شهر بندری ماریوپول در استان دونتسک را بازپس گرفتند. طرفداران روسیه پیش از این با پرتاب گاز اشک آور توسط نیروهای اوکراین این ساختمان را ترک کرده بودند.

از سوی دیگر، پترو پوروشنکو، نامزد انتخابات ریاست جمهوری در اوکراین، روز چهارشنبه گفت اگر روسیه از همه پرسی سازمان دهی شده توسط جدایی طلبان در شرق اوکراین حمایت کند باید تحریم های بیشتری علیه آن وضع شود.

پوروشنکو همچنین گفت: “برای آن هایی که نه زبان اوکراینی و نه روسی یا آلمانی یا انگلیسی را نمی فهمند، برای آن هایی که با مسلسل مردم را می کشند و برای آن ها که تروریست هستند، باید زبانی که آن ها می فهمند را پیدا کنیم و آن زبان زور است.”

روز چهارشنبه در شهر اسلوویانسک، مراسم تشییع پیکر سه فرد مسلح، یک غیر نظامی و نیز زنی به نام ایرینا که در بالکن خانه در انتظار همسرش بود و روز 5 مه هدف گلوله قرار گرفتند، برگزار شد.

یک شهروند طرفدار روسیه در اسلوویانسک گفت: “چه اتفاقی برای ایرینا افتاد؟ مادرش می گوید او در انتظار همسرش در بالکن ایستاده بود و با تلفن صحبت می کرد که ناگهان گلوله ای به سرش خورد.”

اوضاع در شهرهای استان دونتسک در جنوب شرقی اوکراین همچنان متشنج است و به ویژه در شهر اسلوویانسک سنگر بندی و موضع گیری مردان مسلح طرفدار روسیه در داخل شهر از یک سو و محاصره شهر توسط نیروهای ارتش اوکراین ادامه دارد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.