خبر فوری
This content is not available in your region

نمایشگاه بین المللی بازار گردشگری کشورهای عرب پایان یافت

نظرها
نمایشگاه بین المللی بازار گردشگری کشورهای عرب پایان یافت
اندازه متن Aa Aa

بیست ویکمین نمایشگاه بین المللی بازار گردشگری کشورهای عرب که از پنجم ماه مه در دوبی برگزار شد به کار خود پایان داد. بیش از دوهزار و 600 شرکت کننده از کشورهای مختلف جهان در این نمایشگاه حضور داشتند.

خلیل آل زیدجلی از وزارت گردشگری عمان می گوید:“اروپا یکی از بازارهای عمده ما است. تعداد گردشگران، تعداد اتاق های هتل که هر سال ساخته می شود و زیرساخت ها، همه در مسیر درست پیش می روند. پررونق نیست، اما در حال توسعه است. این باعث ثبات در صنعت گردشگری و بازگشت سرمایه در آینده می شود.”

شرکت کنندگان در این نمایشگاه، موضوع هایی را مانند دستاوردهای گردشگری، مناطق گردشگری و بازاریابی خود را در قالب عکس، پوستر و فیلم به نمایش گذاردند.

ایسام کاظم، مدیر عامل گردشگری دوبی می گوید:“بین سالهای 2012 و 2013 صنعت توریسم ما رشد 10.6 درصدی را تجربه کرد. ما برای نخستین بار از سقف ده میلیون عبور کردیم و یازده میلیون نفر بازدید کننده داشتیم.”

شرکتهایی از ایران هم در این نمایشگاه شرکت کردند تا دستاوردها و امکانات و جاذبه های گردشگری ایران را معرفی کنند.

معاون مدیر فروش آتلانتیس هتل می گوید:“بازار هدف ما ایران است و در ماه مارس تعداد مسافران ایرانی ما نسبت به ماه مشابه در سال قبل 60 درصد افزایش یافت و بازار ما در ایران رو به رشد است.”

خبرنگار یورونیوز می گوید:“پس از چند سال عدم قطعیت، بازار گردشگری در جهان عرب دوباره رو به گسترش است. از جمله بهبود وضعیت اقتصادی در ایران می تواند فرصت های قابل توجهی را بوجود آورد.”

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.