خبر فوری
This content is not available in your region

نشست سیاستگذاران بانک مرکزی اروپا در بانک مرکزی بلژیک

نظرها
نشست سیاستگذاران بانک مرکزی اروپا در بانک مرکزی بلژیک
اندازه متن Aa Aa

نشست سیاستگذاران بانک مرکزی اروپا روز پنج شنبه در بانک مرکزی بلژیک برگزار شد. سیاستگذاران این بانک تغییری در نرخ بهره بانکی ندادند و آن را در همان نرخ 0.25 درصد حفظ کردند اما ماریو دراگی، رئیس بانک مرکزی اروپا در نشست خبری گفت:“این درست است که ما شاهد بهبود شرایط اقتصادی هستیم. هر چند سرعت بهبود نسبتا کم است.
شورای سیاستگذاری بانک مرکزی اروپا در نشست بعدی احتمالا دست به تغییراتی بزند، اما قبل از آن ما می خواهیم نتیجه تحقیقات و آمارهای ارائه شده از سوی کارکنانمان را در اوایل ماه ژوئن ببینیم.”

آخرین پیش بینی های کمیسیون اروپا هم تایید کننده گفته های ماریو دراگی است، این در حالیست که ارزش یورو در مقابل دلار از سال 2012 میلادی تاکنون چهارده درصد افزایش یافته و در روز پنج شنبه به بالاترین حد در یکسال گذشته رسید. در بازارهای مالی هر یورو یک دلار و 39 سنت به فروش رفت.

بانک مرکزی اروپا در پنجم ماه مه چشم انداز خود را در مورد اقتصاد منطقه یورو منتشر کرد. بر اساس این گزارش رشد اقتصادی 1.2 درصدی برای کشورهای عضو این منطقه در سال جاری پیش بینی می شود در حالیکه نرخ تورم 0.8 درصد خواهد بود.

این در حالیست که نرخ بالای بیکاری و کندی آهنگ رشد همچنان بزرگترین نگرانی در کشورهای عضو منطقه یورو است. کمیسیون اروپا نسبت به کاهش نرخ بیکاری در منطقه یورو چندان خوشبین نیست و در پیش بینی هایش در سال 2015، این نرخ تنها چهار دهم درصد کاهش پیدا خواهد کرد و از یازده و هشت دهم درصد به 11.4 درصد می رسد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.