خبر فوری
This content is not available in your region

خشم میشل اوباما از آدم ربایی دختران توسط بوکوحرام

نظرها
خشم میشل اوباما از آدم ربایی دختران توسط بوکوحرام
اندازه متن Aa Aa

فعالان حقوق بشر روز جمعه در واشنگتن پایتخت ایالات متحده آمریکا برای اعلام همبستگی با خانواده های بیش از ۲۷۰ دختر دانش آموز ربوده شده در نیجریه گردهم آیی برگزار کردند.

میشل اوباما همسر رییس جمهوری آمریکا نیز که برای اولین بار به جای باراک اوباما در سخنرانی هفتگی صبح های شنبه صحبت می کرد، از این اقدام به عنوان یک عمل تروریستی برای مقابله با تحصیل دختران یاد کرد و گفت: «بیایید همه برای بازگشت سالم آنها دعا کنیم و در این روزهای دشوار به یاد خانواده های آنان باشیم. بیایید کمی از شجاعتی که آنها در این نبرد از خود نشان داده اند، داشته باشیم و کاری کنیم که دختران سراسر جهان حق تحصیل داشته باشند.»

آمريکا، فرانسه و بریتانیا اعلام کرده اند که برای يافتن دختران ربوده شده توسط اسلامگرایان افراطی بوکوحرام، کارشناسانی را به نیجریه اعزام می کنند.

در حالی که ارتش نیجریه اتهامات مطرح شده مبنی بر اینکه از حمله قریب الوقوع به دبیرستان دخترانه مطلع بوده را رد کرده است.

هر روز در نیجریه تظاهرات مختلفی در حمایت از دختران ربوده شده و خانواده هایشان در گوشه و کنار این کشور برگزار می شود. در شهر لاگوس، یک زن تظاهرکننده گفت: «مردم نیجریه در همه جای کشور باید بیشتر به چنین اقداماتی دست بزنند. این تنها راه برای شنیده شدن صدای ماست. دیگر کافی است. از بوکوحرام خسته شده ایم، از سیاستمداران خسته شده ایم.»

رهبر شبه نظامیان بوکوحرام که مسئولیت این آدم ربایی را بعده گرفته از قصد خود برای فروش دختران ربوده شده برای بردگی یا برای ازدواج اجباری سخن گفته است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.